mentoring językowy

czym jest?

Mentoring językowy to wsparcie procesu uczenia się języka obcego. Podczas sesji staramy się znaleźć najlepsze dla klienta metody przyswajania wiedzy, określić co jest jego/jej celem językowym, kiedy chce go osiągnąć, czy też znaleźć rozwiązania innych problemów związanych z uczeniem się. Wszystko to przy wykorzystaniu mojej wiedzy oraz doświadczenia z zakresu organizacji i planowania czasu nauki, jak również praktycznego podejścia do różnych metod uczenia się.

dla kogo?

Mentoring językowy będzie dobry dla osób, które:

  • nie znają żadnego języka obcego na poziomie co najmniej B2 oraz/lub,
  • nie lubią swoich metod uczenia się i chciałby poznać nowe oraz/lub,
  • oprócz pracy na swoich zasobach chcą korzystać z zasobów mentora.

jaki język?

Nauka każdego języka opiera się na tych samych podstawach, a mianowicie 4 sprawnościach: (słuchaniu, czytaniu, mówieniu, pisaniu) oraz gramatyce i słownictwie, a także motywacji. Dlatego w mentoringu językowym nie ma znaczenia język, którego uczy się klient/klientka. Cały proces prowadzony jest w języku polskim, by swobodnie rozmawiać o wszystkich wyzwaniach.

spotkania

Cały proces składa się z co najmniej 8 sesji (dla najlepszych efektów zaleca się 10 do 12) trwających 50 minut. Spotkania mogę odbywać się zarówno w formie online, jak i offline, najlepiej co dwa tygodnie.